ما را دنبال کنید:

بوتاکس

بوتاکس در مرکز ما با یکی از بهترین و به روزترین دستگاههای موجود و توسط کارشناسان حرفه ای و با تجربه و تحت نظارت مستقیم خانم دکتر زمانی انجام می شود. برای اطلاع بیشتر از این روش مطالب زیر را مطالعه کنید.

بوتاکس چیست؟

روش جوانسازی به ۲دسته تقسیم می‌شود؛ روش درمانی و روش پیشگیری. بوتاکس جزء روش پیشگیری در پوست است. درمورد بوتاکس شاید مطالب زیادی را خوانده باشید به‌همین خاطر به‌طور مختصر درمورد عملکرد آن توضیح می‌دهیم.

تزریق بوتاکس این ماده جوان کننده این روزها شایع‌ترین عمل زیبایی در کشور آمریکاست در کشور ما هم شیوع بالایی داره تا جاییکه در اطراف ما افراد زیادی را می‌شناسیم که از این راه جوانی را به خودشان هدیه داده اند.

سم بوتولینوم با نام تجاری بوتاکس نوعی پروتئین پیچیده که از باکتری به اسم کلستریریوم ترشح می‌شود و می‌تونه باعث مسمومیت‌های شدید غذایی بشه و جهت کاربردهای پزشکی این فرآورده به صورت خالص و استریل برای استفاده تزریقی فرآوری میشه.

بوتاکس بعد از تزریق جذب عضله میشه و در پایانه‌های عصبی که فرمان انقباض رو به عضله‌ها میرسونن منقبض میشه.در این محل بوتاکس از آزاد شدن یک واسطه شیمیایی به نام استی کولین که کار انقباض عضلات را به عهده داره جلوگیری می‌کنه در نتیجه دستور انقباض به عضله نمیرسه در حقیقت یک فلج عضلانی موقت در عضله ایجاد میشه که بین سه تا شش ماه طول میکشه.عدم انقباض عضلات زیر پوستی باعث محو شدن و از بین رفتن چین و چروک های پوست روی عضله می‌شه.

تزریق بوتاکس یکی از روشهایی است که امروزه به فراوانی برای صاف کردن چین و چروک های صورت و ایجاد ظاهری جوانتر در افراد به کار میره. چین و چروک‌های ناشی از اخم کردن که در بین ابروها یا روی پیشانی ایجاد میشه و چروک‌های اطراف چشم که در موقع خنده ظاهر میشه تا حد زیادی بعد از تزریق بوتاکس محو میشه.

روش بوتاکس برای چه کسانی مفید است ؟

برای اینکه هر فردی متوجه بشه که آیا دچار چروک اخم،چروک پیشانی یا چروک اطراف چشم هست و شدت این چروک‌ها تا چه حدیه و به چه میزانیه و نهایتا اینکه به تزریق بوتاکس نیاز هست یا خیر تستی وجود داره : در آینه بدون اینکه پیشانی خودتون رو منقبض کنید در حالت عادی به خودتون نگاه کنید.

حالت اول: اگر در این حالت در هرکدام از نقاط فوق یعنی قسمت اخم یا خط‌های افقی روی پیشانی یا دور چشمتون چروک داشتید این به این معناست که شدت چروک شما شدیده یا در حال شدید شدن هست.به این چروکی که در صورت شما هست چروک استاتیک گفته میشه که بدون انقباض هم وجود داره و دیده میشه.

حالت دوم : اگر بدون منقبض کردن به پیشانی و اخم و دور چشم خودتون نگاه کنید و چین و چروکی نبینید ولی بعد از منقبض کردن متوجه بشید که چین و چروک در این نواحی وجود داره یا با خندیدن چروکی در اطراف چشم شما ایجاد میشه این به این معناست که دارای چروک هستید ولی هنوز پیشرفته و عمیق نشده .در این صورت تزریق بوتاکس تاثیری که در این چروک‌ها میزاره باعث میشه که صد در صد چروک‌ها از بین بره ولی در حالت اول که چروک بدون انقباض هم وجود داره تزریق بوتاکس تنها باعث از بین رفتن هفتاد تا هشتاد درصد این چروک ها می‌شه و این به این معنیه که شما بعد از تزریق نمیتونید اخم کنید و نمیتونید عضلات خودتون رو منقبض کنید ولی در اون حالت هم اثری از این خطوط اخم و یا خطوط پیشانی شما باقی می مونه ولی این به این معنا نیست که تزریق بوتاکس برای شما تاثیری نداره.

در این مورد حتما توصیه میشه که بوتاکس رو تزریق کنید چون در این موارد باعث از بین رفتن هفتاد تا هشتاد درصد چروک ها میشه و از پیشرفت اون جلوگیری میکنه و ممکنه که از شدت چروک‌ها در چندبار تزریق کاسته بشه.در مواردی که شدت اخم شدیده و بدون انقباض کردن دچار شیار یا شکافعمیق میشین علاوه به تزریق بوتاکس ممکنه لازم باشه که از ژل‌های کلاژن یا هیالورونیک اسید استفاده کنید.در این موارد با تزریق ژل ممکنه نتیجه تا نود درصد بهبودی رو به همراه داشته باشید. تزریق بوتاکس روش سریع و موثری برای رفع چین و چروکه.

زمان اثر بوتاکس بین چهار تا هفت روزه و مدت تزریق آن در مطب یا کلینیک ده تا بیست دقیقه طول می‌کشه و بعد از تزریق میتونید سریع به محل کار خودتون برگردید و در خیلی از موارد هنگام خروج کمتر کسی متوجه تزریق میشه. بسیاری از افراد بر این باورند که بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس باید نتیجه اون رو ببینن بارها شداه که چند ساعت بعد از تزریق تماس میگیرن و میگن که بوتاکسشون اثر نکرده این نکته رو بدونید که تاثیر بوتاکس زمان لازم داره و اصولا از روز دوم شروع میشه وبرای بیشتر شدن تاثیر حداکثر چند هفته زمان میبره.

مراقبت های بعد ازتزریق بوتاکس چگونه است ؟

•  تا چند ساعت دراز نکشید و استراحت شما در حالت نشسته باشه
• شب اول بعد از تزریق حتما به پشت بخوابید
• تا بیست و چهار ساعت حمام نرید و از زدن کرم بر روی نواحی که تزریق شده خودداری کنید
• نواحی که در آنها بوتاکس تزریق شده رو ماساژ ندهید
• سعی کنید که باد گرم سشوار به پیشونیتون نخوره

روش مناسب جوانسازی و لیفت برای شما در طی یک جلسه مشاوره با پزشک براساس نیاز پوست شما و بودجه درنظر گرفته شده توسط شما انتخاب و برنامه ریزی می شود.برای گرفتن وقت مشاوره اینجا را کلیک کنید.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

برای دریافت مشاوره رایگان از کلاب زیبایی و سلامت دکتر زمانی شماره تماس خود را ثبت نمایید