ما را دنبال کنید:

لیزر موهای زائد

همه چیز درباره لیزر موهای زائد

لیزر یکی از بهترین روش های حذف موهای زائده، چون مخصوص تاثیرگذاری روی ریشه ی مو طراحی شده و به باقی بافت های بدن کاری نداره. موها ماده ای به اسم ملانین دارن که به اونها رنگ میدن و همین ماده است که نورِ لیزر رو به خودش جلب کرده و اون رو تبدیل به حرارت میکنه. این حرارت اونقدری هست که رشدِ مو رو با تاخیر روبرو کنه و حتی از کار بندازه و به این شکل، موی زائد از بین میره.

درمان موهای زائد با لیزر در چند جلسه انجام میشه، اما هر جلسه تقریبا سریع و سرپاییه و بیشترین تاثیر رو روی موهایی داره که در حال رشد هستن. از اونجایی که ملانین لیزر رو به خودش جلب میکنه، این روش بیشتر روی کسایی تاثیر داره که موهای تیره تر و در نتیجه ملانین بیشتری دارن.

معمولا دو هفته بعد از انجام لیزر، موها شروع به ریزش میکنند؛ اما حدود ۲ ماه بعد دوباره رشد میکنن و جلسه ی بعدی لیزر باید انجام بشه. این کار بین ۴ تا ۷ بار انجام میشه و به این ترتیب، قسمت اعظم موهای زائد و ضخیم از بین میرن.

آمادگی پیش از لیزر

اگر قصد لیزر موهای زائد بدن رو دارید، یک ماه قبل از شروع درمان و در طول دوره به هیچ عنوان ریشه ی موها رو دستکاری نکنید و موها رو از ریشه در نیارید، چون نور لیزر بیشتر روی پیاز موهای در حال رشد تاثیر داره. برعکس، اگر موها رو سطحی شیو کنید، پیاز مو سالم میمونه و بهتر به لیزر جواب میده. چیزهایی که قبل از انجام لیزر باید به متخصص اطلاع بدین از این قراره:

اینکه زخم هاتون دیر خوب میشن
اینکه اخیرا خودتون رو برنزه کردید
اگه از ایزو-تریتینوئین (داروی درمان آکنه) استفاده میکنید – یا هر داروی دیگه
اگر در قسمتی که لیزر میشه، خالکوبی دارید

بعد از لیزر

بعد از اینکه جلسه ی لیزر تموم شد، چند تا کار هست که باید انجام بدید تا علاوه بر تسکین پوست تحریک شده، نتیجه ی بهتری هم از لیزر بگیرید.

در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید و از برنزه کننده های مصنوعی استفاده نکنید – اگر مجبور بودید زیر خورشید برید، از ضدآفتابی با SPF بالای ۳۰ استفاده کنید

انواع دستگاه های لیزر

کلا دو نوع دستگاه لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن وجود داره؛ دستگاه هایی که از مکانیسم لیزر استفاده میکنن و اونهایی که غیرلیزری هستن. دستگاه های غیرلیزری از سیستم های نوری مثل IPL و E-Light استفاده میکنن که در سرتاسر دنیا هم استفاده میشن و مخصوص نواحی گسترده ی بدن طراحی شده اند. چون سیستم این دستگاه ها با لیزر واقعی فرق داره، میشه از اونها برای از بین بردن موهای زائدی که کمرنگ و نازک هستند هم استفاده کرد.

دستگاه هایی که از لیزر مستقیم استفاده میکنن آلکساندریت، Nd-YAG و دایود هستن. از Nd-YAG برای از بین بردن موهای زائد در قسمت های کوچک بدن مثل پشت لب استفاده میشه، چون عملکرد نقطه ای داره. آلکساندریت و دیود هم برای افرادی مناسبه که پوست روشن با موهای تیره دارند.

IPL

این سیستم که نور شدید پالسی هم نام داره، در اصل لیزر نیست؛ بلکه از لامپ های زنون تشکیل شده که نورهای ناپیوسته با چند تا طول موج مختلف رو تولید میکنن و این میتونه اثرات متفاوتی روی پوست داشته باشه؛ اما اگر از فیلتر مناسب استفاده بشه، میشه باهاش نتایج مورد نظر رو به دست آورد. IPL یه دستگاه محبوب برای از بین بردن موهای زائد، جوانسازی پوست و روشن کردن لک ها، همینطور از بین بردن آثار سطحی آکنه به حساب میاد. بنابراین با اینکه IPL لیزر نیست، اما عملکردی مشابه اون داره، ارزونتر و سریعتره، و نتایج بسیار خوبی هم به دست میده. این دستگاه کمترین عارضه رو در بین دستگاه های لیزر داره و اگر قرار باشه در مناطق وسیعی از بدن استفاده بشه، بهترین جواب رو به دست میده.

آلکساندریت

این دستگاه بیشتر به درد افرادی میخوره که پوست روشنی دارند. آلکساندریت به شکل نقطه ای کار میکنه، بنابراین برای حذف موهای زائد در سطح وسیع مناسب نیست. در دستگاه های پیشرفته تر آلکساندریت، میزان قدرت لیزر بسته به درجه روشنی پوست فرد تعیین میشه تا ریسک سوختگی و ایجاد لکه از بین بره.

ND_YAG

این دستگاه به شکل نقطه ای کار میکنه و برای از بین بردن مو در مناطق وسیع مناسب نیست. از طرفی روی همه ی تیپ های پوستی جواب میده و افرادی با پوست تیره تر هم میتونند از اون استفاده کنند.

دایود

این دستگاه برای رنگ پوست های مختلف مناسبه و کاملترین طول موجی رو داره که روی ریشه ی مو و ملانین های اون تاثیر میذاره. به علاوه، تاثیرگذاری این دستگاه طولانی مدته و اگر به شکل اصولی ازش استفاده بشه، رشد موها رو فوق العاده کند میکنه.

E-Light

در این روش، سیستم نور IPL با سیستم رادیو فرکانس ترکیب میشه و وقتی نورهای فشرده به ریشه ی مو میرسن، اون رو گرم میکنند و فولیکول مو رو میسوزونند. گرمای ایجاد شده میتونه باعث سوزش در سطح پوست بشه، از طرفی اگر نور کافی نباشه نتیجه ی فرآیند رو خیلی پایین میاره. بنابراین از تکنولوژی های مدرن استفاده میشه که میان این دو تا تعادل برقرار کنه.

روش مناسب جوانسازی و لیفت برای شما در طی یک جلسه مشاوره با پزشک براساس نیاز پوست شما و بودجه درنظر گرفته شده توسط شما انتخاب و برنامه ریزی میشه.برای گرفتن وقت مشاوره اینجا را کلیک کنید.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart