ما را دنبال کنید:

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو در مرکز ما توسط خانم دکتر فرشته زمانی با بهره‌گیری از برترین متد و بهترین مواد روز دنیا انجام میشه. برای اطلاع بیشتر از این روش مطالب زیر رو مطالعه کنید.

مزوتراپی مو سر چیست؟

مزوتراپی یکی از روش هاییه که برای کاهش و جلوگیری از ریزش مو استفاده میشه و فولیکول های مو رو به رشد مجدد تحریک میکنه. یکی از دلایل ریزش مو کاهش گردش خون در کف سر، کمبود مواد مغذی یا به هم خوردن تعادل هورمون هاست که با قرص و دارو میشه ازشون جلوگیری کرد. اما مزوتراپی یه روش غیرتهاجمی دیگه است که در اون از سوزن های خیلی ریزی برای تزریق به لایه ی اپیدرم سر استفاده میشن.

مزوتراپی برای چه افرادی مناسب است؟

  • افرادی که موهای تنک دارن، مثلا خانوم ها یا آقایونی که به دلیل ریزش با کم پشتی مو مواجه شده اند
  • آقایانی که با الگوی طاسی مردانه طرف هستند

مکانیسم مزوتراپی موی سر چگونه است؟

با توجه به مشکلی که قراره درمان بشه، دوز کوچیکی از داروهای مختلف به قسمت های مختلفِ پوستِ سر تزریق شده و دارو مستقیما به محل هدف منتقل میشه. در واقع درمان در دو مرحله ی فیزیکی و شیمیایی انجام میشه. در حالت فیزیکی، با ایجاد سوراخ توسط سوزن، فرآیند التیام در سطح پوست به جریان میفته و در واکنش به اون، کلاژن و الاستین تولید میشن که هر دو ساختارهای کلیدی در پوست هستند. در حالت شیمیایی، داروهای مختلفی بسته به نوع مشکل تزریق میشن. مثلا اگر ریزش مو به دلیل گردش خون ضعیف اتفاق افتاده باشه، داروهایی مثل کومارین استفاده میشن که عروق رو گشاد میکنن و جریان خون رو بهبود میبخشن. یا اگر التهابی در کار باشه، از داروهای ضدالتهاب استفاده میشه. در حقیقت میشه ترکیب آمینواسیدها، مواد معدنی، ویتامین ها و غیره رو بسته به نیازی که فرد تحت درمان داره، آماده و استفاده کرد. مزوتراپی یه روش بدون درد و کاملا بی خطره که برای انجام اون حتی به بی حسی موضعی هم احتیاجی نیست.

کاربرد مزوتراپی مو بخاطر چیست؟

مزوتراپی موی سر نتایج بسیار سریع و خوبی در درمان ریزش مو حاصل می‌کنه، چون در این روش، داروها مستقیماً در محل ریشه مو و دقیقاً به همان مقداری که لازم هستند تزریق می‌شن. در واقع مقدار دقیق مواد و عناصر مورد نیاز برای رشد موها را به وسیله هیچ روش درمانی دیگری نمی‌توان تأمین کرد. به همین علته که مزوتراپی برای درمان بیماری‌های مختلف مربوط به موها مورد استفاده قرار می‌گیره.

انتخاب ترکیب دارویی که در روش مزوتراپی تزریق می‌شه، به صورت اختصاصی برای هر بیمار انجام می‌گیره و این ترکیب بر اساس وضعیت سلامت عمومی بیمار و نوع عارضه‌ای که باعث ریزش مو در او شده ، تعیین می‌شه.

جلسات درمانی،معمولاً مزوتراپی در یک دوره ۸ تا ۱۲ هفته‌ای به صورت هر هفته یک بار انجام می‌شود. این برنامه می‌تواند به توقف ریزش مو هم در مردان و هم در زنان کمک کند.

مراقبتهای بعد از مزوتراپی مو چه گونه است؟

  • تا ۲۴ ساعت بعد از مزوتراپی حمام نرید
  • از محلول هایی که پزشک براتون توصیه میکنه استفاده کنید
  • از رو بالشی تمیز استفاده کنید
  • تا حد ممکن به نقاط تزریق دست نزنید
  • جهت تسریع روند بازسازی و احیای موهاتون در طی دوره درمان از میوه جات و سبزیجات تازه و مقدار زیاد اب استفاده بفرمایید.

روش مناسب جوانسازی و لیفت برای شما در طی یک جلسه مشاوره با پزشک براساس نیاز پوست شما و بودجه درنظر گرفته شده توسط شما انتخاب و برنامه ریزی میشه.برای گرفتن وقت مشاوره اینجا را کلیک کنید.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart