ما را دنبال کنید:

مزوتراپی پوست

مزوتراپی پوست در مرکز ما توسط خانم دکتر فرشته زمانی با بهره‌گیری از برترین متد و بهترین مواد روز دنیا انجام میشه. برای اطلاع بیشتر از این روش مطالب زیر رو مطالعه کنید.

مزوتراپی پوست چیست؟

مزوتراپی عبارت است از تزریق داروها، ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنتی‌اکسیدان‌ها و آمینواسیدها به شکل مستقیم به مزودرم یا میان‌پوست (لایه‌ی میانی پوست). این کار باعث تغذیه‌ی بهتر و تحریک تولید کلاژن و الاستین در پوست می‌شه که برای انعطاف‌پذیری طبیعی پوست شما ضروری‌اند. مزوتراپی صورت می‌تونه خطوط ریز و چین و چروک‌ها را از بین ببره و در نتیجه به‌طور رایج همراه با روش‌های جوان‌سازی مورد استفاده قرار گرفته و یا به‌عنوان جایگزینی برای آن‌ها به کار می‌ره. همچنین این روش برای سفت کردن پوست شل شده‌ی گردن، پاها، شکم و دست‌ها مناسب بوده و می‌توان به ‌خوبی آن را در کنار دیگر روش‌های بدون جراحی جوان‌سازی مانند لایه‌برداری پوست صورت و یا تزریق ژل مورد استفاده قرار داد.

مزوتراپی پوست برای چه کسانی مناسب است؟

 • افراد دارای سلولیت و چاقی موضعی
 • افراد دارای چربی انباشته
 • افراد دارای آکنه
 • افراد دارای چین و چروک های ظریف دور چشم
 • افراد دارای خطوط و ترک های پوستی
 • افراد دارای جای زخم

مکانیسم مزوتراپی پوست چگونه است؟

حین درمان پزشک شما ۳۰ تا ۴۵ دقیقه قبل از شروع درمان از یک کرم بی‌حسی بر روی پوست شما استفاده می‌کنه تا منطقه‌ی مورد درمان بی‌حس شه. هدف از مزوتراپی برای جوان‌سازی پوست، رساندن مواد معدنی و آمینواسیدهای کمیاب به پوسته که با افزایش سن میزان آن‌ها در پوست کاهش پیدا می‌کنه. در این روش، مخلوطی از داروهای مختلف به منطقه‌ی مورد درمان در زیر پوست تزریق می‌شه.

انجام تزریق باعث می‌شود تا مواد فعال به‌طور مستقیم در اختیار بافت هدف قرار بگیرن. تزریقات با استفاده از یک سوزن بسیار نازک و در چندین نقطه انجام می‌شن. این تزریقات گردش خون را تقویت کرده، ویتامین‌ها، مواد معدنی و آمینواسیدهای از دست‌رفته را جایگزین کرده و سطح هیالورونیک اسید را بالا می‌برن.چون سوزن های استفاده شده خیلی ریز هستند، این روش اصلا دردناک نیست؛ تزریق ها هم عمیق نیست و فقط تا لایه ی میانی پوست نفوذ میکنه.

برای کاهش چربی موضعی، داروی خاصی به قسمت مورد نظر تزریق میشه که سلول های چربی رو لایه لایه میشکنه. نتیجه ی مزوتراپی در جوانسازی پوست خیلی عالیه، چون فرد بلافاصله میتونه بهبود وضعیت خودش رو مشاهده کنه. نتیجه ی مزوتراپی در بلندمدت باقی میمونه، به شرطی که تمامی جلسات کامل بشن و فرد از تمامی توصیه های پزشک پیروی کنه.

جلسات درمانی، در ابتدا هفته‌ای یک بار به مدت ۴ تا ۶ هفته تکرار می‌شن. سپس آثار ایجاد شده با جلسات درمانی مراقبتی حفظ می‌شن که ۳ جلسه با فاصله‌ی یک ماه و پس ‌از آن سالیانه ۳ یا ۴ بار انجام خواهند شد. در ابتدا اکثر افراد نیازمند چندین جلسه‌ی درمانی هستن. معمولاً هفته‌ای یک جلسه به مدت ۴ هفته. پس ‌از آن، تنها لازمه سالی دو بار برای حفظ نتایج ایجاد شده تحت درمان قرار بگیرن.

گاها برای ایجاد نتیجه بهتر اینکار همزمان با میکرونیدلینگ انجام میشه که به اون مزونیدلینگ هم گفته میشه.

مراقبت های بعد از مزوتراپی پوست چیست؟

 • تا ۴۸ ساعت بعد از کرم ترمیم کننده و ضد آفتاب فراوان استفاده کنید و توصیه میشود در معرض آفتاب قرار نگیرید.
 • ۴۸ ساعت قبل و بعد از انجام کار از ترکیبات لایه بردار استفاده نکنید .
 • تا ۴۸ ساعت از سونا ومحیط گرم استفاده نکنید .
 • تا ۲۴ به صورت خود آب نزنید و از مواد آرایشی استفاده نکنید.
 • جهت تسریع روند بازسازی و احیای پوست طی دوره درمان از میوه و سبزیجات تازه خصوصا اناناس و مقدار زیاد اب استفاده بفرمایید.

روش مناسب جوانسازی و لیفت برای شما در طی یک جلسه مشاوره با پزشک براساس نیاز پوست شما و بودجه درنظر گرفته شده توسط شما انتخاب و برنامه ریزی میشه.برای گرفتن وقت مشاوره اینجا را کلیک کنید.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart