ما را دنبال کنید:

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ در مرکز ما توسط خانم دکتر فرشته زمانی با بهره‌گیری از برترین متد و بهترین دستگاه‌های روز دنیا انجام میشه. برای اطلاع بیشتر از این روش مطالب زیر رو مطالعه کنید.

https://www.aparat.com/video/video/embed/vt/frame/showvideo/yes/videohash/VvFbh?data[as]=1

میکرونیدلینگ چیست؟

یکی از روش های موثر برای جوانسازی و ترمیم پوست و مو ، میکرونیدلینگه. در این روش، پوست با استفاده از سوزن های بسیار ریز تحریک میشه و به این طریق کلاژن تولید میشه و ساختار پوست آسیب دیده تغییر میکنه و کم کم ترمیم میشه. از طرفی کانال های ریزی که توسط سوزن ایجاد میشن، باعث میشن که ژل ها، کرم ها و سرم های سطحی بهتر جذب بشن و در نتیجه، تاثیر بهتری از خودشون نشون بدن. بنابراین بهتره میکرونیدلینگ در صورت، گردن، بالای سینه و شانه، بازو، دست، پا، شکم و کمر و حتی برای درمان ریزش مو استفاده بشه.

میکرونیدلینگ برای چه مواردی کاربرد داره؟

  • در درمان چین و چروک که افزایش تولید کلاژن و الاستین، اونها رو کم کم محو میکنه
  • میکرونیدلینگ میتونه فرآیند ترمیم پوست رو به جریان بندازه و به این ترتیب جای زخم و اسکار، سوختگی و ترک های پوستی (استرچ مارک) رو برطرف کنه
  • جای زخم بیشتر بر اثر تولید غیرمعمول کلاژن در سطح پوست به وجود میاد، اما میکرونیدلینگ تولید کلاژن و الاستین رو طوری تحریک میکنه که در سطح پوست سالم تولید بشن

مکانیسم عملکرد میکرونیدلینگ چه گونه است؟

در میکرونیدلینگ، تعدادی سوزن بسیار ریز با سرعت و عمقی که توسط پزشک تعیین میشه، به شکل همزمان به لایه ی دوم پوست یا همون درم وارد میشن. این کار سیستم ایمنی بدن رو فعال میکنه و باعث افزایش ضخامت لایه ی اول یا اپیدرم و افزایش فاکتورهای رشدی مثل کلاژن و الاستین میشه. بنابراین از نازک شدن پوست که در اثر پیری اتفاق میفته، جلوگیری میشه و میزان کشیدگی و استحکام پوست افزایش پیدا میکنه. میکرونیدلینگ بسته به عمق نفوذ سوزن، به دو دسته ی سطحی و عمقی تقسیم میشه. در روش سطحی، سوزن فقط نیم میلیمتر در پوست فرو میره و بیشتر به هدف جوانسازی پوست انجام میشه. در روش عمقی، سوزن تا عمق نیم تا ۳ میلیمتر در لایه ی درم نفوذ میکنه تا از این طریق فرآیند ترمیم جای زخم شروع بشه.

مزیتهای میکرونیدلینگ چیست ؟

مهمترین مزیت میکرونیدلینگ اینه که فقط فرآیندهای ترمیم طبیعی خود بدن رو فعال میکنه و به همین دلیل عارضه ی چندانی نداره. انجام میکرونیدلینگ درد نداره، رد زخم از خودش باقی نمیذاره، احتمال عفونت در اون خیلی کمه، به صرفه است و نتیجه اش رو میشه به وضوح مشاهده کرد.

از طرف دیگه، ضایعات رنگدانه ای در سطح پوست به دلیل تولید غیرمعمول رنگدانه پیش میاد و در بین افرادی که پوست تیره دارند، بیشتر به چشم میخوره. میکرونیدلینگ باعث جدایی لایه ی سطحی پوست و تولید سلول های سالم رنگدانه ای میشه که طی این فرآیند، پوست به طور طبیعی روشن میشه. برخلاف روش های دیگه مثل میکرودرم، لیزر و لایه برداری شیمیایی، میکرونیدلینگ برای افرادی با پوست تیره مناسب تره و باعث از بین رفتن رنگدانه در سطح پوست نمیشه. به همین شکل، لکه های ناشی از پیری پوست هم از بین میره.

مثل همه ی روش های جوانسازی دیگه، میکرونیدلینگ یه سری عوارض جانبی داره که معمولا بعد از ۷۲ ساعت رفع میشه. مثلا در یکی دو روز اول، تورم و قرمزی به چشم میخوره که دلیلش نفوذ سوزن در پوسته و به شکل طبیعی برطرف میشه. ممکنه پوست دچار کمی خارش، التهاب، خارش و کبودی بشه که اینها هم خیلی زود رفع میشن.

در کلینیک دکتر فرشته زمانی برای جوابدهی خیلی بهتر این روش به تنهایی انجام نمیشه و طبق نظر دکتر به صورت مزومیکرونیدلینگ(مزو تراپی به همراه میکرونیدلینگ) و پی آر پی میکرونیدلینگ انجام میشه.

جلسات درمانی،کاملا طبق نظر پزشک و معمولا ماهی یکبار تا رسیدن به نتیجه مطلوب و بعد از آن هر سه یا شش ماه برای ماندگاری بهتر انجام میشه.

مراقب های بعد از انجام میکرونیدلینگ جیست؟

  • بعد از ۲۴ ساعت از کرم ترمیم کننده و ضد آفتاب فراوان استفاده کنید.
  • تا ۲۴ به صورت خود آب نزنید و از مواد آرایشی استفاده نکنید.
  • طی جلسات درمان از داروهای تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
  • جهت تسریع روند بازسازی و احیای پوست طی دوره درمان از میوه و سبزیجات تازه خصوصا اناناس و مقدار زیاد اب استفاده بفرمایید.

روش مناسب جوانسازی و لیفت برای شما در طی یک جلسه مشاوره با پزشک براساس نیاز پوست شما و بودجه درنظر گرفته شده توسط شما انتخاب و برنامه ریزی میشه.برای گرفتن وقت مشاوره اینجا را کلیک کنید.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart