ما را دنبال کنید:

پلاسما تراپی (بلفاروپلاستی بدون جراحی)

پلاسماتراپی در مرکز ما توسط خانم دکتر فرشته زمانی با بهره‌گیری از برترین متد و بهترین دستگاه‌های روز دنیا انجام میشه. برای اطلاع بیشتر از این روش مطالب زیر رو مطالعه کنید.

بلفاروپلاستی بدون جراحی چیست؟( پلاسما تراپی )

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی بعد از جراحی بینی یکی از رایج ‏ترین عمل‏های زیبایی کشورمون محسوب می‌شه. چشمهای هر فرد یکی از مهمترین عناصر زیبایی صورت اونه. به همین دلیل ظهور چروکهای اطراف چشم و افتادگی پلک برای بسیاری از افراد ناخوشاینده و باعث میشه چهره خسته یا مسن دیده شه و افراد بدون این چروک ها چهره‌‌ی شاداب و جذاب تری دارن درمانهای زیادی برای چروکهای دور چشم پیشنهاد شده از کرمهای دور چشم گرفته تا لیزرهای مختلف و آراف که هر کدام به طور نسبی سهمی در کاهش چروکهای دور چشم دارن همچنین بسیاری از افراد دچار افتادگی پلک یا پوست اضافه پشت پلک هستند ولی مایل به بیهوشی و جراحی پلک یا بلفاروپلاستی نیستن. اما تکنولوژی جدیدی که اخیرا در بسیاری از کشورهای اروپایی به کار گرفته شده ، استفاده از پلاسما تراپی برای درمان این چروکها و رفع افتادگی پلکهاست. در این عمل از تیغ یا لیزر برای برش استفاده نمیشه و در واقع برشی داده نمیشه، بلکه از پلاسما برای انجام این کار استفاده میشه.

پلاسما  حالت چهارم ماده ست (جامد، مایع، گاز و پلاسما) که از گرم کردن گاز بوجود میاد و باعث یونیزاسیون سلولی میشه. در روش پلاسماجت لایه سطحی پوست از جامد به گاز تبدیل میشه و باعث جمع شدن لایه های تحتانی پوست میشه و همچنین باعث تحریک بافتی و کلاژن سازی در لایه های عمیق پوست میشه.

این روش برای چه کسانی مفید است ؟

 • افرادی که از جراحی یا از بیهوشی و بیحسی هراس دارن
 • افرادی که افتادگی خفیف تا متوسط پلک دارن و قصد دارن آنرا ترمیم کنن
 • افرادی که افتادگی یکطرفه دارن و ممکنه جراحی باعث عدم تقارن شه
 • افرادی که بیماری خونریزی دهنده دارن یا دارویی مثل وارفارین مصرف میکنن
 • افرادی که مشغله زیادی دارن و تورم و بخیه یک هفته ای جراحی را نمیتونند داشته باشن
 • افرادی که قبلا جراحی پلک کردن ولی متقارن نیست و میخواهند هر دو چشم متقارن شه
 • افرادی که مایل به ایجاد زخم یا اسکار بعد از عمل نمیباشن

مکانیسم انجام پلاسما تراپی چگونه است ؟

همانطور که ذکر شد در این روش از تیغ و برش استفاده نمیشه و در واقع پوست یا چربی پلک برداشته نمیشه بلکه پلاسما با روشی مثل لیزر لایه سطحی پوست تصعید(SUBLIMATION) میشه و باعث سوختگی سطحی در پلک میشه.
پلاسما تراپی روش به نسبت سریعی است در ابتدا کرم موضعی زایلاپی روی سطح پلک قرار داده میشه که سطح پوست کمی بیحس بشه، یا درصورت نیاز بی حسی زیر پلک هم ممکنه تزریق بشه، بعد، از ۲ تکنیک اسکن کردن و پرتاب نقطه به نقطه پلاسما برای درمان استفاده میشه.

پلاسما تراپی را میتوان برای همه چروکهای صورت به کار برد. چروکهای پاکلاغی کنار چشم یا چروکهای دور دهان از موارد مصرف دیگر پلاسما تراپیه که پاسخ فوق العاده ای به دنبال داره . چروکهای معمول صورت هم به پلاسما تراپی بسیار عالی جواب میده. اما چروکهای عمیق مثل خط خنده به پلاسما تراپی پاسخ نمیده و احتیاج به تزریق ژل داره.

جلسات درمانی ، در این روش کاملاً بستگی به مقدار افتادگی و نوع پوست داره و معمولا بین ۳-۱ جلسه درمانی نیازه و هر جلسه درمانی معمولا بطور متوسط بین ۱۰-۱۵ دقیقه طول میکشه و بیمار میتونه نتیجه عمل رو بلافاصله ببینه.

تعداد جلسات کامل به شدت چروکها و سن فرد بستگی دارد. بسیاری از بیماران طی ۱ جلسه بهبود کامل دارند ولی درافرادی با چروکهای شدید ، ممکنه تا ۳ جلسه درمانی احتیاج باشه. در اینصورت فواصل جلسات دوم یا سوم یک ماه است.

مراقبت های بعد از پلاسما تراپی چگونه است ؟

 • بستری در بیمارستان و استراحت بعد از عمل نیاز نیست و فرد بلافاصله قادر به باز کردن چشم‌هایش بوده و میتونه به سر کار بره.
 • استفاده از کمپرس سرد طی ۴۸ ساعت اول.
 • پس از انجام پلاسما تراپی پلک قرمز و کمی متورمه و معمولا طی دو سه روز اول موقع خوابیدن ، سر تخت باید با زاویه ۳۰ درجه بالاتر باشه.
 • روی نقاط کارشده دلمه های کوچک قهوه ای رنگ دارد که باید اجازه دهیم تا خود به خود بین ۷-۳ روز بعد بیفتند و نباید به آنها دست زد یا آنها را کند.
 • برای پوشش پلک بجای پانسمان از کرم ترمیم کننده یا انتی بیوتیک برای بهبود سریعتر استفاده میشود.
 • آب زدن به چشم‌ها بعد از ۴۸ ساعت اشکالی ندارد.

روش مناسب جوانسازی و لیفت برای شما در طی یک جلسه مشاوره با پزشک براساس نیاز پوست شما و بودجه درنظر گرفته شده توسط شما انتخاب و برنامه ریزی میشه.برای گرفتن وقت مشاوره اینجا را کلیک کنید

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

برای دریافت مشاوره رایگان از کلاب زیبایی و سلامت دکتر زمانی شماره تماس خود را ثبت نمایید