ما را دنبال کنید:

PRP (پلاسمای غنی از پلاکت)

پی آر پی در مرکز ما توسط خانم دکتر فرشته زمانی با بهره‌گیری از برترین متد و بهترین کیت های روز دنیا انجام میشه. برای اطلاع بیشتر از این روش مطالب زیر رو مطالعه کنید.

پی آر پی (پلاسمای غنی از پلاکت) چیست؟

پلاسمای سرشار از پلاکت یا همون پی آر پی یکی از روش های جدید برای جوانسازی پوسته. اگر پلاکت درون بافت قرار بگیره، مواد شیمیایی مختلفی رو فعال میکنه که باعث جذب سلول های بنیادی در اون محل میشن؛ همین سلول های بنیادی باعث تقسیم سلولی میشه که در نهایت عروق جدید، کلاژن و الاستین رو تولید میکنه. بنابراین میشه گفت که فرآیند پی آر پی منجر به مستحکم شدن پوست، انعطاف بیشتر اون، و پر شدن پوست میشه و پوست رو جوونتر میکنه.
در روش پی آر پی PRP به غیر از پلاکت خون خودتان از هیچ ماده خارجی استفاده نمی شه،یکی از ایمن ترین روشهای درمانی در دنیا شناخته شده است. به علت اینکه در پی آر پی PRP از تحریک فیبروبلاستها استفاده می شود بدیهی است که اثرات درمانی آن به تدریج ظاهر گشته و شما می توانید اولین تغییرات مثبت را بعد از دو تا سه هفته از اولین درمان مشاهده نمائید. البته نتیجه مطلوب در پایان ماه دوم تا سوم حاصل خواهد شد.

در مقابل این همه مزیت چشمگیر، چند تا مسئله هم وجود داره. اولا، نتیجه ی پی.آر.پی قابل پیش بینی نیست و بعد از انجام فرآیند، دیگه همه چیز بسته به سلول ها و عملکرد اونهاست. برای همین این روش در افراد مختلف نتایج مختلفی رو به دست میده.ممکنه کمی قرمزی، تورم یا کبودی در محل تزریق به وجود بیاد که بعد از حداکثر ۴۸ ساعت از بین میره.

مکانیسم انجام پی آر پی چه گونه است؟

برای پی آر پی به هدف جوانسازی پوست، ابتدا از بیمار براساس کیت به کارگرفته شده ۴۰-۸ سی سی خون گرفته می‌شه ،خون گرفته شده سپس با دستگاه سانتریفیوژ تحت زمان و با گردش مناسب، سانتریفیوژ میشه تا اجزای اون از هم جدا بشن و پلاسمای خون استخراج بشه. بعد پلاسمای غنی شده به قسمت هایی تزریق میشن که نشانه های پیری مثل چین و چروک در اونها به چشم میخوره. انجام تزریق حداکثر یه ساعت طول میکشه و به شکل سرپایی انجام میشه، بنابراین فرد میتونه بعدش روال عادی زندگی رو از سر بگیره.

تعداد جلسات درمانی، بستگی به فرد داره و ممکنه پزشک بر اساس نیاز بیمار فاصله جلسات رو از ۳ ماه تا ۶ ماه در نظر بگیره و یا ممکنه اینکار سالی یکبار برای شما انجام بشه.

ومپایر لیفت

یکی از چیزهایی که باعث میشه جواب پی آر پی بیشتر بشه انجام میکرونیدلینگ همزمان هست که به این روش ومپایر لیفت یا لیف خون آشام گفته میشه. این روش بعلت جواب معرکش، محبوب خیلی از سلبرتی ها مثل خانم کیم کارداشیان هست.

پی آر پی برای چه کسانی مناسب است؟

 • افراد دارای ریزش مو
 • افراد دارای چین و چروک ناشی از افزایش سن
 • افرادی که مایل به ترمیم زخم‌های قدیمی ناشی از بریدگی ، سوختگی و …هستن
 • افرادی که مایل به ترمیم اسکارهای ناشی از جوش (آکنه)، آبله مرغان هستن
 • افرادی که مایل به کاهش چین و چروک , سیاهی و پف زیر چشم هستن

مراقبت های بعد از انجام پی آر پی چیست؟

 • استفاده از کمپرس سرد یا گرم بعد از پی آر پی توصیه نمیشه.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق آب یا مواد شوینده به نواحی تزریق شده نزنید. توصیه میشه که حموم نرین.
 • تا ۲۴ ساعت از مواد آرایشی استفاده نکنید.
 • تا دو روز بعد از تزریق کارهای سنگین مثل ورزش های شدید یا بلند کردن وسایل سنگین رو انجام ندید.
 • در صورت تجویزکرم های ترمیم کننده و یا ضد افتاب بصورت مرتب از انها استفاده بفرمایید.
 • جهت رفع کبودی احتمالی مصرف اناناس تازه و ویتامین ث و رژیم غذایی کم نمک طی ۱۰ روز اول پس از تزریق موثر است.
 • به مدت سه روز پس از PRP از ویتامین E  ، آسپرین و داروهای NSAID جهت کاهش احتمال کبودی  استفاده نفرمایید .
 • جهت تسریع روند بازسازی و احیای پوست طی دوره درمان از میوه و سبزیجات تازه خصوصا اناناس و مقدار زیاد اب استفاده بفرمایید.

روش مناسب جوانسازی و لیفت برای شما در طی یک جلسه مشاوره با پزشک براساس نیاز پوست شما و بودجه درنظر گرفته شده توسط شما انتخاب و برنامه ریزی میشه.برای گرفتن وقت مشاوره اینجا را کلیک کنید.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart