تزریق بوتاکس

از بین بردن چین و چروک پوست با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس در مرکز ما توسط خانم دکتر فرشته زمانی با بهره‌گیری از برترین متد و بهترین مواد موجود در دنیا انجام میشود. برای اطلاع بیشتر از این روش مطالب زیر را مطالعه کنید.

بوتاکس چیست؟

روش های جوانسازی به ۲دسته تقسیم می‌شود، روش درمانی و روش پیشگیری. بوتاکس جزء روش های پیشگیری در پوست است. درمورد آن شاید مطالب زیادی را خوانده باشید به‌همین خاطر به‌طور مختصر درمورد عملکرد آن توضیح می‌دهیم.

تزریق بوتاکس این ماده جوان کننده این روزها شایع‌ترین عمل زیبایی در کشور آمریکاست در کشور ما هم شیوع بالایی دارد تا جاییکه در پیرامونمان افراد زیادی را می‌شناسیم که از این راه جوانی را به خودشان هدیه داده اند.

سم بوتولینوم با نام تجاری بوتاکس نوعی پروتئین پیچیده که از باکتری به اسم کلستریریوم ترشح می‌شود و می‌تواند باعث مسمومیت‌های شدید غذایی گردد و جهت کاربردهای پزشکی این فرآورده به صورت خالص و استریل برای استفاده تزریقی فرآوری میشود.

بوتاکس بعد از تزریق جذب عضله شده و در پایانه‌های عصبی که فرمان انقباض را به عضلات میرسانند منقبض میشود. در این محل بوتاکس از آزاد شدن یک واسطه شیمیایی به نام استی کولین که کار انقباض عضلات را به عهده دارد جلوگیری می‌کند در نتیجه دستور انقباض به عضله نرسیده و در حقیقت یک فلج عضلانی موقت در عضله ایجاد میشود که بین سه تا شش ماه ماندگار است.

عدم انقباض عضلات زیر پوستی باعث محو شدن و از بین رفتن چین و چروک های پوست روی عضله می‌شود. بوتاکس یکی از روشهایی است که امروزه به فراوانی برای صاف کردن چین و چروک های صورت و ایجاد ظاهری جوانتر در افراد به کار میرود. چین و چروک‌های ناشی از اخم کردن که در بین ابروها یا روی پیشانی ایجاد میشود و چروک‌های اطراف چشم که هنگام خنده ظاهر میگردد تا حد زیادی بعد از تزریق بوتاکس محو خواهد شد.

با تزریق می‌شود جلوی ایجاد این خطوط را گرفت. بالا بردن زیاد ابروها و اخم کردن زیاد می‌تواند باعث ایجاد خطوط افقی در پیشانی و خطوط عمودی بین دو ابرو شود. آیا ممکن است بوتاکس حین تزریق وارد رگ و جریان خون شده و عوارض سیستمیک ایجاد کند؟ بله. به همین دلیل پزشک باید مراقب باشد که فقط داخل عضله تزریق شود.

بوتاکس یک پروتئین خالص شده استریل حاصل از باکتری کلستریدیوم بوتولینیوم بوده که چین و چروک ‌های صورت را با شل کردن ماهیچه‌هایی که موجب آن شده‌اند، برطرف می‌کند.

سوالات متداول کاربران درباره تزریق بوتاکس بصورت زیر می باشد:

نواحی تزریق صورت کدام قسمت ها هستند؟
میزان تزریق در پیشانی چقدر است؟
بهترین سن برای تزریق و ژل چه سنی است؟
کدام دهه مناسب تر برای تزریق است؟
چرا تزریق بوتاکس پیشانی؟
آیا تزریق پیشانی درد دارد؟
بوتاکس پیشانی چقدر ماندگاری دارد؟
چند واحد بوتاکس در پیشانی مجاز است؟
تزریق بوتاکس و ژل، چیست و چه عوارضی دارد؟
کاربرد بوتاکس در پوست و زیبایی چیست؟
طول مدت اثر بوتاکس چقدر است؟
بوتاکس هر چند وقت یکبار باید تکرار شود؟
عوارض بوتاکس پیشانی چیست؟  

keyboard_arrow_up