تزریق مزوژل

تزریق مزوژل در مرکز ما توسط خانم دکتر فرشته زمانی با بهره‌گیری از برترین متد و بهترین مواد روز دنیا انجام میشود. برای اطلاع بیشتر از این روش مطالب زیر رو مطالعه کنید.

مزوژل چیست؟

یک محلول از ویتامین ها یا همان هیالورونیک اسید تشکیل شده است که به صورت ژل به پوست تزریق می شود . هیالورونیک اسید عنصریست که در پوست افراد وجود دارد و وظیفه جذب آب را دارد، با افزایش سن هیالورونیک اسید در پوست شما از بین میرود که نتیجه آن از بین رفتن طراوت و شادابی پوست است. پس با استفاده ازمزوژل به بازسازی هیالورونیک اسید کمک میشود تا بافت های پوستی به درستی در کنار یک دیگر قرار گیرند و زیبایی و جوانی پوست مجددا به افراد هدیه گردد.

در اکثر موارد، ژل های جوانساز حاوی مواد فعالی هستند مانند روغن های طبیعی، عوامل رطوبت رسان و آنتی اکسیدان‌ها.

اما باید دانست که حتی بهترین ژل های جوان ساز هم نمیتوانند معجزه کنند و عوامل دیگری مثل مراقبت های مرتب، غذای سالم، داشتن روتین مناسب پوستی و…. کلید پوست جوان و سالم هستند.

اگر دنبال استفاده از ژل های جوان ساز هستید، بهترین راهنمایی میتواند مراجعه به یک کارشناس پوست باشد تا پوست شما و نیاز های آن ارزیابی و محصولی که برایتان مناسب است به شما پیشنهاد گردد.

مزوژل ها برای آبرسانی، شادابی، جوانسازی و طراوت پوست به ساخته شده اند ولی خاصیت حجم دهی و پرکنندگی مثل ژل ها و فیلر های زیبایی ندارند.

مزوژل ها حاوی چه موادی هستند؟

مزوژل‌ها، که یک نوع ژل برای جوانسازی پوست محسوب می‌شوند، معمولاً مواد فعال متنوعی را در ترکیبات خود دارند. این ترکیبات می‌توانند شامل مواد زیر باشند:

هیدروکسی‌پاتایت:

این ماده برای مرطوب کردن پوست و بهبود لطافت آن استفاده می‌شود. این ماده همچنین به عنوان پروپاندی‌آل الکتریک نامیده می‌شود و یک ماده‌ی شیمیایی است که به عنوان یک ماده رطوبت رسان در محصولات بهداشتی و آرایشی استفاده می‌شود. نام دیگر این ماده “Glycerol” است .این ماده در واقع گلیسیرین سفید مایع است که بوی خاصی ندارد و متحد با آب می‌شود. این ماده به خاطر ویژگی‌ روان کننده‌ای که دارد، در محصولات آرایشی و مرطوب کننده پوست کاربرد دارد. این ماده در محصولات آرایشی و بهداشتی مختلف مانند کرم ها، لوسیون ها، شامپو ها و صابون ها استفاده می‌شود تا موجب نرم و مرطوب شدن پوست گردد و در عین حال حفظ رطوبت پوست را افزایش دهد.

سرماکش‌ها:

این مواد معمولاً از پپتیدها یا آمینو اسیدها تشکیل شده‌اند و به منظور بهبود الاستیسیته پوست و کاهش و بهبود چین و چروک‌ها استفاده می‌شوند.

اسید هیالورونیک:

پوست ما به خودی خود دارای اسید هیالورونیک است و این یک اسید طبیعی موجود در پوست است و به عنوان یک ماده رطوبت رسان و آبرسان در صنعت پزشکی و زیبایی استفاده می‌شود.

پلی‌پپتیدها:

این مواد عموماً به مواد ضد پیری معروف هستند و به تولید کلاژن و الاستین در پوست کمک می‌کنند.

عوامل ضد اکسیدان:

موادی مانند ویتامین C و E که به عنوان آنتی اکسیدان‌های قوی شناخته می‌شوند، در مزوژل‌ها برای محافظت از پوست در برابر آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد استفاده می‌شوند و خاصیت جوانسازی دارند.

لطفاً توجه داشته باشید که ترکیبات دقیق ممکن است بسته به برند مزوژل و محصول مورد استفاده متفاوت باشد. همچنین، قبل از استفاده از هر محصول، بهتر است دستورالعمل و راهنمایی‌های تولید کننده را مطالعه کنید و این تزریق را بر اساس تشخیص پزشک و توسط پزشک متخصص انجام دهید.

مزوژل ها معمولاً با نیدل معمولی به چندین نقطه در صورت تزریق می‌شوند، در صورتی که ژل‌های هیالورونیک اسید توسط میکروکانولا به یک نقطه در زیر پوست تزریق می‌شوند. تزریق مزوژل یکی از بهترین روش‌های درمان برای برطرف کردن مشکلات پوستی و جوانسازی می‌باشد. سن که بالا میرود ، اطراف چشم دیگر جذابیت روزهای جوانی را ندارد. مزوژل جالپرو یا Jalupro ماده ای است که تزریق آن به پوست صورت می تواند باعث افزایش شفافیت، درخشندگی، رفع چین و چروک ها و به عبارت کلی جوانسازی پوست شود.

سوالات متداول درباره ی تزریق مزوژل که برای کاربران ممکن است پیش بیاید بصورت زیر است:

عوارض تزریق مزوژل چیست؟
نحوه انجام مزوژل چگونه است؟
تفاوت ژل با مزوژل در چیست؟

keyboard_arrow_up