سابسیژن

سابسیژن چیست؟

ساب یعنی زیر و سیژن یعنی برش به عبارت دیگر سابسیژن صورت Subcision به مفهوم برش در زیر پوست است که البته بدون تیغ انجام می شود. درمان جوش صورت نوع رولینگ که به صورت اسکارهای فرو رفته با قعر گرد می باشد بهترین پاسخ را به این درمان می دهد. این فرو رفتگی ها به دلیل اتصالات فیبروز در زیر اسکار هستند که سطح آن را پایین می کشد. این روش مکمل خوبی برای میکرونیدلینگ می باشد.

عمل سابسیژن یک عمل سرپایی و بدون خطر است و با بی حسی موضعی انجام می شود و با ترکیب سایر روش ها مثل میکرونیدلینگ نتایج چشمگیری دارد. حدود ۹۰ درصد بیماران بعد از آن بهبودی دارند و عوارض جانبی موقت و گذرا هستند.

در کلینیک دکتر زمانی برای جوابدهی بیشتر این روش عمل سابسیژن پوست صورت همراه با مزومیکرونیدلینگ یا پی آر پی میکرونیدلینگ انجام میگردد.

سابسیژن برای چه کسانی مناسب است؟

افراد دارای جوشگاه های عمیق

افراد دارای منافذ باز

افرادی که مایل به رفع جای آبله روی صورتشان هستند

افراد دارای پوست های مستعد به جوش

روند درمان با سابسیژن چگونه است؟

در سابسیژن دو نوع ابزار استفاده می شود:

سوزن نوکور که شبیه یک تیغ برنده است و برای اسکارهای کوچک و سطحی مناسب است و ابزار دوم کانولا است که به دلیل اینکه نوک تیز نیست مطمئن تر است و در عمق پوست وارد شده و در صورت برخورد با عروق و اعصاب زیر پوستی به آنها آسیب نمیزند و از کنار آن ها عبور می کند و در نتیجه در سطح وسیعی در زیر پوست قابلیت مانور دادن داشته و کبودی ایجاد نخواهد کرد.

مدت زمان درمان با کانولا به طور طبیعی بیشتر از تیغ نوکوره که این به دلیل غیر نوک تیز بودن آن است و احتیاج به نیروی فیزیکی بیشتری برای آزاد کردن بافت فیبروز دارد. به طور همزمان می توان جوانساز، پی آر پی یا تزریق چربی برای تاثیر بیشتر در جای جوش آتروفیک تزریق کرد. در روش کانولا علاوه بر آزاد کردن بافت فیبروز ، کلاژن سازی بیشتری انجام شده و در نهایت نتیجه درمان موثرتر از روش تیغ نوکور خواهد بود.

در مواردی که جای جوش عمیق باشد همزمان جوانساز و یا اسید هیالورونیک در موضع تزریق می شود تا فرایند کلاژن سازی تسریع شود. چنانچه تعداد اسکارها زیاد و عمیق باشد درمان در چند جلسه به فاصله ۴ تا ۶ هفته انجام می شود.

در مواردی برای درمان جای جوش ها، ترکیبی از هر دو روش میکرونیدلینگ و سابسیژن به طور همزمان برای درمان اسکارهای عمقی تر استفاده می شود.

برخی سوالات متداول درباره سابسیژن پوست صورت که ممکن است برای کاربران پیش بیاید بصورت زیر است:

سابسیژن چیست ؟
آیا سابسیژن عوارض جانبی دارد؟
عوارض جانبی ناشی از سابسیژن چیست؟
سابسیژن در چه مواردی کاربرد دارد؟
چرا سابسیژن؟

keyboard_arrow_up
× نوبت دهی آنلاین