خیلی از افراد نگران زیاد شدن چین و چروک های صورت و از دست رفتن انعطاف پوستشان بر اثر بالا رفتن سن هستند. در واکنش به این مسئله، روش های درمانی مختلفی مثل پیلینگ شیمیایی، میکردودرم، لیزر فرکشنال و رادیوفرکانسی یاRF پیشنهاد شده که چین و چروک ها رو از بین میبرند و جلوی شل شدنِ پوست را میگیرند. با این حال هنوز مشخص نیست کدام یک از این روش ها از بقیه بهتر هستند.
اخیرا اولتراسوند، یعنی همان تکنیک ساده ای که در دستگاه های سونوگرافی معمولی استفاده میشود، به عنوان یه روش جدید برای اهداف درمانی و زیبایی پوست پیشنهاد شده است. اولتراسوندِ متمرکز با شدت بالا که به آن «هایفو» هم میگویند، احتمالا بهترین نمونه از این تکنیک است. هایفو اولین بار در سال ۲۰۰۸ برای مقاصد زیبایی به کار رفت و یک سال بعد هم، سازمان غذا و داروی آمریکا ان را به عنوان روش قابل قبولی برای لیفتِ ابرو به رسمیت شناخت. در حال حاضر، از هایفو برای جوانسازی صورت، لیفتینگ، سفت کردنِ پوست استفاده میشود که به نحوی میتوان گفت همگی استفاده های جانبی از تکنیکِ اولتراسوند هستند.
هایفو HIFU مخفف عبارت High-Intensity Focused Ultrasound است، به معنای امواج اولتراسوند یا فراصوت پرتوان و متمرکز که یک تکنولوژی نسبتا جدید در پزشکی محسوب می شود. هایفو به عنوان یک روش درمانی و آرایشی برای صورت است که در آن انرژی امواج فراصوت متمرکز را با یک دستگاه دستی برای صورت و گردن به کار می برند .در هایفو به لایه ی اپیدرمِ پوست و بافت های اطراف ان هیچ آسیبی نمیرسد. این تکنولوژی از این جهت ارزشمند است که قدرت نفوذ به لایه ی دِرم و لایه ی SMAS پوست را دارد و از تمامی درمان های زیبایی غیرجراحی به عمق بیشتری از پوست نفوذ میکند.
SMAS همان لایه ای از پوست است که در جریان یک جراحی معمولی برای لیفتینگِ صورت کشیده میشود. همانطور که سن ما بالا میرود، کلاژنِ پوست ما یکپارچگی خود را از دست میدهد و برای همین با خطِ اخم، چروک های گوشه ی چشم و شل شدنِ پوست گردن روبرو میشویم. اما سفت کردنِ لایه ی SMAS و تولید مجدد کلاژن میتواند پوست را سفت و جوانتر کند. هایفو از چند موجِ اولتراسوند استفاده میکند. این موج ها به تنهایی تاثیری روی بافت نمیگذارند؛ اما در نقطه ی برخورد، ان ها روی هم متمرکز میشوند و انرژی گرمایی را به وجود می اورند.
این گرما بافت های زیر سطح را فعال میکند و باعث انقباض و سفت شدن ان ها میشود و در عین حال، فیبرهای کلاژنِ تازه را به وجود می اورد. برعکسِ جراحی، هایفو هزینه ی کمتری دارد و دوره ی درمان طولانی هم ندارد.بعد از مشورت با متخصص و قطعی شدن تصمیمتان برای انجام هایفو، کافیست یک ساعت را به این کار اختصاص دهید.

keyboard_arrow_up