تزریق بوتاکس چه فوایدی به همراه دارد؟

تزریق بوتاکس فواید بسیار زیادی دارد و به همین خاطر در نقاط مختلف دنیا برای درمان های زیبایی مورد استفاده قرار گرفته است.

برخی از مهم‌ترین فواید تزریق بوتاکس شامل موارد زیر می باشد:

در درمان و بهبود سردرد های میگرنی کاربرد دارد.
باعث رفع عدم قرینگی صورت میشود
درمان مناسبی برای افرادی ست که دچار پرش پلک هستن.
باعث جلوگیری از ایجاد چین و چروک میشود.
باعث کند شد روند پیری پوست شده و از عمیق شدن خطوط صورت جلوگیری میکند‌.
درمان بسیار خوبی برای تعریق زیر بغل و کف دست ها میباشد.

با تزریق بوتاکس می‌شود جلوی ایجاد این خطوط را گرفت. بالا بردن زیاد ابروها و اخم کردن زیاد می‌تواند باعث ایجاد خطوط افقی در پیشانی و خطوط عمودی بین دو ابرو شود.

ممکن است برخی از افراد از نتیجه عمل های زیبایی خود راضی نباشد. یکی از اصلی ترین فواید تزریق ژل و بوتاکس این است که با این کار تمام این ایرادات برطرف می شوند.

برخی از سوالاتی که در مورد فواید تزریق بوتاکس ممکن است برای شما پیش بیاید:

عوارض بوتاکس پیشانی و دور چشم شامل چه مواردی است؟

سوال شایع متقاضیان تزریق آیا بوتاکس باعث افتادگی پوست میشود؟

فواید بوتاکس پیشانی به جز موارد درمانی شامل چیست؟

مناسب ترین کاندید انجام تزریق بوتاکس افرادی که بالای ۱۸ سال سن دارند، فرد انتظارات واقع بینانه ای از تزریق بوتاکس داشته باشد، افرادی که اخیرا اقدام به برنزه کردن پوست صورت خود نکرده باشند، افرادی که دارای چین و چروک‌های متوسط تا شدید در صورت خود هستند، افرادی که پوست آنها فاقد التهاب و ورم باشد.

برای اینکه هر فردی متوجه شود که آیا دچار چروک اخم، چروک پیشانی یا چروک اطراف چشم هست و شدت این چروک‌ها تا چه حدی ست و به تزریق بوتاکس نیاز هست یا خیر تستی وجود داره :

در آینه بدون اینکه پیشانی خودتان را منقبض کنید در حالت عادی به خود نگاه کنید.

حالت اول:

اگر در این حالت در هرکدام از نقاط فوق یعنی قسمت اخم یا خطوط افقی روی پیشانی یا دور چشمتان چروک داشتید این به این معناست که شدت چروک شما شدید یا در حال شدید شدن است. به این چروکی که در صورت شماست چروک استاتیک گفته میشود که بدون انقباض هم وجود دارد و دیده میشود.

حالت دوم:

اگر بدون منقبض کردن، به پیشانی و اخم و دور چشم خود نگاه کنید و چین و چروکی نبینید، ولی بعد از منقبض کردن متوجه شوید که چین و چروک در این نواحی وجود دارد و یا با خندیدن چروکی در اطراف چشم شما ایجاد میشود، این به این معناست که دارای چروک هستید ولی هنوز پیشرفته و عمیق نشده است.

در این صورت تزریق بوتاکس با تاثیری که در این چروک‌ها میگذارد باعث میشود که صد در صد چروک‌ها از بین بروند ولی در حالت اول که چروک بدون انقباض هم وجود دارد این تزریق تنها باعث از بین رفتن هفتاد تا هشتاد درصد این چروک ها می‌گردد و این به این معناست که شما بعد از تزریق نمیتوانید اخم کنید و عضلات را منقبض کنید ولی در آن حالت هم اثری از این خطوط اخم و یا خطوط پیشانی شما باقی می ماند ولی این به این معنا نیست که تزریق بوتاکس برای شما تاثیری ندارد.

در این مورد حتما توصیه میشود که بوتاکس را تزریق کنید زیرا باعث از بین رفتن هفتاد تا هشتاد درصد چروک ها میگردد و از پیشرفت آن جلوگیری میکند و ممکن است که از شدت چروک‌ها در چندبار تزریق کاسته شود. در مواردی که شدت اخم شدید است و بدون انقباض کردن دچار شیار یا شکاف عمیق میشوید علاوه بر تزریق بوتاکس ممکن است لازم باشد که از ژل‌های کلاژن یا هیالورونیک اسید استفاده کنید.

در این موارد با تزریق ژل ممکن است نتیجه تا نود درصد بهبودی را به همراه داشته باشد. تزریق بوتاکس روش سریع و موثری برای رفع چین و چروک است. زمان اثر آن بین چهار تا هفت روز و مدت تزریق آن در مطب یا کلینیک ده تا بیست دقیقه طول خواهد کشید و بعد از تزریق میتوانید سریع به محل کار خود بازگردید و در خیلی از موارد هنگام خروج کمتر کسی متوجه تزریق میشود.

لازم است این نکته را بدانید که تاثیر بوتاکس زمان لازم دارد و اصولا از روز دوم شروع شده و مشاهده نتیجه نهایی چند هفته زمان خواهد برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up