تزریق فیلر میتواند چه عوارضی داشته باشد؟

تزریق فیلر معمولاً به طورعمومی درمان ایمنی برای زیبایی و بهبود کیفیت ظاهری پوست است، اما همچنین ممکن است با برخی عوارض و عواقب جانبی همراه باشد. برخی از این عوارض عبارتند از:

واکنش‌های التهابی: ممکن است پس از تزریق ژل، در منطقه تزریق التهاب، قرمزی، تورم، درد و یا کبودی رخ بدهد. این واکنش‌ها عموما ملایم و موقتی هستند و ظرف مدت کوتاهی بین ۲تا ۵ روز خودبخود بهبود می‌یابند.

آنفلاماسیون ورم بافتی مزمن:

در برخی موارد، ممکن است بافت پیرایش شده فیلر به شکل نامنظم و کمرنگی تغییر کند که به عنوان آنفلاماسیون شناخته می‌شود. این وضعیت عموماً پس از چند هفته تحت درمان‌های مختلف قرار می‌گیرد و به طور کامل از بین می‌رود.

عفونت:

احتمال وقوع عفونت پس از تزریق ژل وجود دارد، اما این اتفاق بسیار نادر است. سردردهای شدید، تورم های نسبتاً طولانی، احساس گرما و تب بیش از حد، احساس درد شدی و حساسیت بیش از حد نشانه‌های مرتبط با عفونت محسوب می‌شوند، و لازم است که سریعا با پزشک خود در مورد علائم پدیدارشده مشورت کنید.

آسیب به عروق:

رخداد نادری است که مواد فیلر به عروق پوستی وارد شده و باعث انسداد آنها شود. این موضوع می‌تواند ضایعات پوستی جدی از جمله نکروز مرگ بافت را در محل تزریق ایجاد کند وعملیات اکسیژن رسانی و خون رسانی در محدوده تزریق و سایر نواحی مختل کند. بنابراین، تحت هیچ شرایطی نباید فیلر در ناحیه‌هایی مانند نوک بینی تزریق شود که خطر رخداد چنین مشکلاتی وجود دارد.

تهیه و تزریق فیلر یا ژل توسط یک پزشک متخصص و ماهر و رعایت دقیق استانداردها و راهنمایی‌های بعد از تزریق می‌تواند ریسک عوارض را به حداقل برساند. لذا بهتر است با پزشک خود در مورد تمامی عوارض و ریسک‌های مرتبط با تزریق فیلر مشورت کنید تا تصمیم مناسبی برای دریافت بهترین نتیجه بگیرید.

تزریق ژل یا فیلر در کلینیک دکتر فرشته زمانی، با استفاده از با کیفیت ترین انواع فیلر، و با ارائه بهترین و طبیعی ترین نتایج، انجام می‌شود.

انتظار می رود پس از تزریق فیلر درمی قرمزی، تورم، حساسیت در لمس و کبودی موقت رخ دهد و این موارد جزئی از پیگیری رایج محسوب می شود تا عوارض تزریق فیلر درمی.

سوالات متداول برای کاربرانی که قصد تزریق ژل و نکاتی در مورد عوارض تزریق دارند به شرح زیر آورده شده است:

تزریق فیلر برای چه افرادی بهتر است؟
آیا عوارض تزریق ژل قابل درمان است ؟
چندین آیا تزریق ژل برای خط خنده درد دارد؟
علت ایجاد عوارض تزریق ژل به صورت و بدن چیست؟
عارضه احتمالی پس از تزریق فیلر چیست؟
چه کسانی نمی‌توانند تزریق ژل برای خط خنده انجام دهند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up