ماندگاری درمان جای جوش چگونه است؟

مدت زمان ماندگاری درمان جای جوش وابسته به نوع درمانی است که استفاده می‌کنید. در زیر چند روش معمول درمان جای جوش و ماندگاری آن را بررسی می‌کنیم:

کرم‌ها و ژل‌ها: برخی از محصولات کرم و ژل مانند هیدروکینون یا ویتامین C معمولاً باید به صورت مداوم و به طور روزانه استفاده شوند تا نتایج مشاهده شوند. معمولاً باید حداقل چند هفته تا چند ماه از این محصولات استفاده شود.

مراقبت‌های صورتی: مراقبت‌های صورتی مثل پیلینگ یا لایه برداری شیمیایی ممکن است یک سری جلسات را ایجاب کند تا بهبود قابل ملاحظه‌ای در جای جوش داشته باشد. معمولاً دوره درمانی مشخصی به صورت هفتگی یا ماهیانه تعیین می‌شود.

لیزر و IPL: درمان‌های لیزری مانند روش‌های فراپالسِ ضربه ای Fraxel و نورپردازی با شدت نور IPL معمولاً برنامه‌های چند جلسه‌ای را شامل می‌شوند. این جلسات به نسبت متغیری ماندگاری دارند و بسته به شدت جوش‌ها و نحوه درمان می‌تواند تا چند هفته تا ماه‌ها طول بکشد.

در هر صورت، مدت زمان دقیق ماندگاری درمان جای جوش بستگی به عوامل متعددی از جمله شدت جوش، نوع درمان، حالت پوست و واکنش بدن شما دارد. بهتر است با پزشک یا متخصص پوست و زیبایی خود مشورت کنید تا دوره درمانی مناسب برای شما تعیین شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up