مراقبت های بعد انجام تزریق ژل چیست؟

بعد از انجام تزریق ژل فیلر، مراقبت‌های زیر را در نظر بگیرید:

آرامش و استراحت: پس از تزریق ژل، به بدن و صورت خود استراحت دهید و از فعالیت‌های ورزشی و سنگین یا فشار زیاد به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از تزریق اجتناب کنید. همچنین، خواب کافی بخوابید و سعی کنید میزان استرس و فشارهای روزمره کاهش دهید.

جلوگیری از لمس بی‌مورد: در روز انجام تزریق و بعد از آن، به صورت خود دست نزنید از جلوی لمس بی‌مورد صورت و ماساژ آن اجتناب کنید. این عمل می‌تواند موجب جابجایی ژل و کاهش کارایی آن گردد.

سرما درمانی: ممکن است پزشک شما توصیه کند پس از تزریق یخ را روی ناحیه تزریق شده بگذارید تا از خونریزی و تورم و کبودی احتمالی جلوگیری شود. از این روش سرما درمانی هر میزان که پزشک توصیه کرد استفاده کنید.

استفاده از آنتی باکتریال: پزشک ممکن است به شما ضد عفونی کننده‌ها یا آنتی باکتریال‌ها را توصیه کند. حتما اطمینان حاصل کنید که دستورات پس از مراقبت‌های مربوط به محصول و پس از تزریق را به درستی دنبال کنید.

پیگیری و تماس با پزشک: در صورت مشاهده موارد نگران کننده و یا عوارض نامطلوب، باید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. او می‌تواند راهنمایی لازم را در مورد مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر و رفع هرگونه نگرانی به شما ارائه دهد.

عدم شستشوی صورت: ۲۴ ساعت بعد از تزریق به نقاط تزریق آب نزنید و حمام نروید.

عدم استفاده از لوازم آرایشی: ۲۴ ساعت بعد از تزریق از مواد آرایشی استفاده نکنید.

چند روز بعد از تزریق از ورزش های شدید ، قرارگرفتن بیش از حد در معرض آفتاب یا گرمای شدید ، مصرف مشروبات الکلی و سیگار پرهیز کنید .

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل ممکن است با توصیه‌های پزشک شما متفاوت باشد. بنابراین، پیش از تزریق فیلر، بهتر است با پزشک خود درباره مراقبت‌های خاص پس از تزریق مشورت کنید.

همچنین سوالات متداولی که برای افراد مراجعه کننده به کلینیک زیبایی ممکن است پیش بیاید بصورت زیر است:

مراقبت های بعد از تزریق فیلرهای شقیقه چه می باشد ؟
ایا بعد از پایان پروسه مراقبت های بعد از تزریق ژل نیاز به درمان مجدد داریم ؟
آیا می دانید که تغذیه نقش مهمی در مراقبت های بعد از تزریق فیلر دارد ؟
تزریق ژل برای صورت های لاغر چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up