مراقبت های قبل انجام تزریق ژل چیست؟

قبل از انجام تزریق ژل یا فیلر، مراقبت‌ های زیر را در نظر بگیرید:

مشاوره با پزشک:

اولین مرحله، ملاقات با پزشک متخصص است. در یک جلسه مشاوره، با پزشک درباره هدف‌ها، نیازها، و توقعاتتان در خصوص صورت و یا سایر نواحی صحبت کنید. همچنین، لازم است پزشک سوابق پزشکی قبل از تزریق فیلر و آلرژی‌های شما را مورد بررسی قرار دهد. اطمینان حاصل کنید که شما و پزشک با هم درک مناسبی از نیاز پوستتان دارید و پاسخ‌های همه سوالات خود را دریافت نموده اید.

قراردادن محدودیت‌های خاص:

در صورت توصیه پزشک، قبل از انجام تزریق ژل، ممکن است بخواهید تا چند هفته قبل از جلسه، مواردی مانند مصرف داروهای خاص مثل آسپرین یا ضد التهابات غیراستروئیدی، ویتامین E، و سایر مکمل‌های مصرفی خود را را متوقف کنید، زیرا این موارد می‌توانند باعث رقیق شدن خون شده و میزان خونریزی را بیشتر کنند.

محدودیت مصرف الکل:

توصیه می‌شود پیش از تزریق مصرف الکل را محدود کنید یا به طور کامل قطع کنید. الکل می‌تواند باعث تورم و التهاب پس از تزریق فیلر شود. لذا ۲۴ساعت قبل از تزریق به هیچ عنوان الکل مصرف نکنید.

عدم استفاده از آرایش:

قبل از تزریق، آرایش و کرم‌های صورت خود را پاک کنید. پاک کردن صورت از آرایش و آلودگی قبل از تزریق فیلر، از مواردیسا که لازم حتما قبل از تزریق رعایت شود.

اطلاع از عوارض و ریسک‌ها: آگاهی از عوارض و ریسک‌های ممکن پس از تزریق فیلر، مهم است. در مشاوره با پزشک، به دقت پیرامون این مسائل صحبت کنید و پرسش‌هایتان را بپرسید و از پزشک خود بخواهید موارد احتمالی بعد از انجام تزریق را به طور کامل برایتان توضیح دهد.

لازم به ذکر است که پیش‌تر از هر اقدام پزشکی، همیشه توصیه می‌شود با پزشک خود درباره هر گونه سوال یا نگرانی های خاص خود صحبت کنید.

برخی سوالاتی که ممکن است برای کاربران قبل از انجام تزریق ژل یا فیلر پیش بیاید بصورت زیر است:

آیا تزریق فیلر لب دردناک است؟
تزریق فیلر چقدر دوام خواهد داشت؟
اقدامات قبل از تزریق ژل چیست؟
مراقبت ها یا اقدامات قبل از تزریق ژل چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up