پاکسازی صورت با چه روش هایی انجام میشود؟

پاکسازی صورت یکی از مراحل مهم در مراقبت از پوست است که به منظور حذف آلودگی ها، چربی ها، سلول های مرده و آرایش از پوست انجام می شود. برخی از روش های معمول برای پاکسازی پوست عبارتند از:

شستشو با آب و صابون: این روش ساده و موثر برای پاکسازی پوست است. با استفاده از صابون مناسب برای نوع پوست خود، پوست خود را با آب گرم شستشو دهید.

استفاده از تونر: تونر یک محلول پاک کننده است که برای حذف آلودگی ها و چربی های اضافی از پوست استفاده می شود. با استفاده از پنبه، تونر را روی پوست خود بمالید.

اسکراب کردن: اسکراب کردن یک روش خوب برای حذف سلول های مرده از پوست است. با استفاده از یک اسکراب مناسب برای نوع پوست خود، پوست خود را به آرامی ماساژ دهید.

ماسک گذاری: ماسک گذاری یک روش خوب برای پاکسازی پوست است. با استفاده از ماسک مناسب برای نوع پوست خود، پوست خود را تقویت کنید و آلودگی ها را حذف کنید.

استفاده از دستگاه های پاکسازی پوست: دستگاه های پاکسازی پوست، به شما کمک می کنند تا آلودگی ها و چربی های اضافی را از پوست خود حذف کنید.

مهم است که قبل از استفاده از هر روشی برای پاکسازی پوست، با پزشک یا متخصص پوست مشورت کنید تا روش مناسب برای نوع پوست خود را انتخاب کنید.

‌پاکسازی صورت به روش طبی

آنالیز پوست

در این مرحله مواردی مثل چربی، رطوبت، میزان اسیدیته یا ph، باز بودن منافذ پوست، وضعیت چروک‌های پوست، وضعیت لایه‌های زیری پوست، رنگدانه‌ها و عمق اسکار آکنه بررسی و تعیین میشود. دانستن این موارد میتواند در انتخاب روش مناسب براى بهبود وضعیت پوست موثر است.

انواع روش های پاکسازی صورت

بوسیله مواد شیمیایی:

در پاکسازی پوست صورت بوسیله موادشیمیایی از شکل های مختلفی ازموادشیمیایی استفاده میشود. مثل موادشیمیایی ضعیف (گلای کولیک اسید) که برای تغییرات سطحی پوست است وموادشیمیایی قوی تر (مثل فنول ) برای درمان جراحات عمیق تر وتغییرات بیشتر در پوست استفاده میشود.

دراین روش ممکن است مواد شیمیایی برروی تمام قسمت های صورت و یا نواحی خاصی از صورت مثل خطوط اطراف چشم، خطوط اطراف دهان به کار رود.

بوسیله لیزر

بسیاری متخصصین معتقدند که در درمان جراحات عمیق ،بکاربردن لیزر بهتر از روش های درم ابریشن یا پاکسازی باموادشمیایی است به دلیل اینکه بااستفاده ازلیزر کنترل بیشتری می توانند برروی پوست داشته باشند. همینطور لیزر میتواند برای درمان چین و چروک و لک و جای آکنه یا جوش موثر باشد.

میکرودرم ابریژن

چربى بیش ازحدپوست،استفاده طولانی مدت از لوازم آرایشی نامناسب و عوامل محیطی و ژنتیک، ازمهمترین عوامل باز شدن منافذ پوست هستند. میکرودرم ابریژن باعث میشود این منافذ بسته شوند و استحکام و قوام پوست افزایش پیدا کند.

در روش میکرودرم ابریژن از یک سری کریستال‌های ضد حساسیت برای برداشتن لایه‌ی خارجی پوست که حاوی سلول‌های مرده است استفاده میشود. متخصص، دستگاه میکرودرم را بر روی منطقه‌ی مورد درمان قرار میدهد و در مواقع نیاز، نواحی خاصی را مورد هدف قرار خواهد داد. این دستگاه توانایی مکندگی هم دارد و میتواند باقیمانده‌ی کریستال‌ها و تکه‌های پوست را جمع‌آوری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up